Restart Drink

Odbúravač alkoholu

Kto nepozná čo je riadna opica asi na túto stránku iba zablúdil. Ale je tu správne aj on lebo Reštart nie je iba pomoc po chľastačke. Jeho blahodarné účinky sú opísali v úvode a tu si poďme posvietiť na tú pliagu alkohol a problémy s ním spojené. Alkohol je síce dobrý spoločník, aj to iba do určitej chvíle, no v skutočnosti je pre ľudský organizmus jedovatou látkou, ktorú sa snaží telo čo najskôr odbúrať, odstrániť a vylúčiť. Proces odbúravania sa okrem podžalúdkovej žľazy, žalúdku a mozgu uskutočňuje hlavne v pečeňových bunkách. A to dvomi rozdielnymi biochemickými cestami.

1. cesta: Odbúravanie alkoholu pomocou enzýmov (alkoholdehydrogenázy)

2. cesta: Odbúravanie cez mikrosomatický systém oxidujúci etanol, spustený indukciou alkoholu (MEOS). Týmto druhým spôsobom sa v pečeňových bunkách prostredníctvom systému cytochrómov P450 stáva z alkoholu acetaldehyd, následne acetát, a to oxidáciou NADHP kofaktora uskutočňujúceho biosyntetickú redukciu na kofaktor NADP+. Keďže tento systém využíva kyslík, pri reakcii sa uvoľňujú tzv. voľné radikály, ktoré sú pre tkanivá toxické. Pri činnosti systému sa znižuje hladina NADPH, vzniká stav oxydatívneho stresu, (stav opice). 

 

Vplyv Restartu na ľudský organizmus pri odbúravaní alkoholu

Reštart 4 až 6 násobne zrýchli procesy enzymatického odbúravania alkoholu. Fruktóza obsiahnutá vo výrobku sa v našom tele transformuje na určitú modifikovanú formu molekuly glukózy, odbúravanie, ktorej zvýši hladinu NADH kofaktoru v organizme. Úlohou NADH je okrem iného redukcia kofaktoru NADP+, oxidovaného v mikrosomatickom systéme na oxidáciu etanolu, cez špeciálny enzymatický systém na NADPH, ktorý sa následne môže vrátiť do procesu oxidácie - odbúravania ďalšieho alkoholu. Antioxidanty v nápoji „Reštart“ ( C ,E vitamíny a Beta karoten) podporujú neutralizáciu voľných radikálov, a preto nevznikajú dobre známe symptómy „opice" (bolesť hlavy, nutkanie na zvracanie )..

Prirodzený proces odbúrania alkoholu prebehne napr. pri 50 ml tvrdého alkoholu u priemerného dospelého muža za 3 až 3,5 hodiny. RESTART to vybaví do hodiny.

Neveríš? Požičaj si dychový tester od policajtov a over si to sám na sebe. Inak tester v aute ako výbava  je na Slovensku častejšie v akcii ako lekárnička alebo tlakomer či hever a zachránil už nemálo vodičov a dukátov vodičom

Základné Informácie

Restart odstráni nepríjemné prejavy po opici (bolesť hlavy, dvíhanie žalúdka, pálenie záhy, závraty, a pod.) Užitím tohto nápoja sa metabolický proces organizmu 4 až 6 -násobne zrýchli.

Restart sám osebe nedokáže odbúrať alkohol, iba pomáha pečeni pri tvorbe vhodného množstva enzýmov.

Každý človek potrebuje inú dĺžku času na odbúranie alkoholu, a to aj po užití alkoholu rovnakého množstva a kvality.

Rýchlosť procesu odbúravania závisí od pohlavia, veku, hmotnosti, stravy, časti dňa, kedy človek užil alkohol, a aj od miery zaťaženia pečene.

Návod k testu

Ak chceš nápoj otestovať, poži 50 ml tvrdého alkoholu pre tvoj rýchly test. Prirodzený proces odbúrania alkoholu prebieha cez pečeň. 50 ml tvrdého alkoholu pečeň odbúra zvyčajne za 3 až 3,5 hodín. RESTART urobí to isté v priebehu 15 až 60 minút.

1 Vypi 50 ml tvrdého alkoholu. Počkaj 10 minút a použi dychový tester.

2 Ak tester ukazuje úroveň alkoholu si pripravený na test, zapíš si čas.

3 Vypi 2,5 dl nápoja

4 Počkaj 10 minút a použi dychový tester. Zapíš si údaj, ktorý ukazuje tester a čas.

5 Opakuj test už po 5 minutách, vždy si zapíš údaj, ktorý ukazuje tester a čas.

6 V priebehu 15 až 60 minút dosiahneš hodnotu 0 na teste a to je koniec testu... Dozvieš sa presný čas potrebný na dosiahnutie úrovne 0 alkoholu v krvi.